Vraag over kaarten app "OsmAnd"
Re: Vraag over kaarten app "OsmAnd"
Het blijkt toch een gedoe om stevig met OsmAnd te navigeren...
Het duurt een eeuwigheid eer je de noodzakelijke instellingen beet hebt.
Ik heb vooral moeite om het automatisch inzoomen onder controle te krijgen (=uitzetten)
en om de kaart oriëntatie rijrichting bovenaan op de tablet te krijgen.
Het pijltje moet , na uitzoomen, in het midden van het scherm blijven en de kaart moet meerijden.
Verder goochel ik nog ongecontroleerd tussen instelling vrachtwagen of instelling personenwagen.
Maps.me kan minder en heb ik, na vele jaren trouwe gebruiker, achtergelaten.
Het duurt een eeuwigheid eer je de noodzakelijke instellingen beet hebt.
Ik heb vooral moeite om het automatisch inzoomen onder controle te krijgen (=uitzetten)
en om de kaart oriëntatie rijrichting bovenaan op de tablet te krijgen.
Het pijltje moet , na uitzoomen, in het midden van het scherm blijven en de kaart moet meerijden.
Verder goochel ik nog ongecontroleerd tussen instelling vrachtwagen of instelling personenwagen.
Maps.me kan minder en heb ik, na vele jaren trouwe gebruiker, achtergelaten.
Groeten Kampo
Re: Vraag over kaarten app "OsmAnd"
Het pijltje wat ik hieronder aangeef moet niet rood met de N zijn maar blauw. Je kunt hier op klikken (soms paar keer) en als hij dan blauw is dan blijft hij de weg volgen.om de kaart oriëntatie rijrichting bovenaan op de tablet te krijgen.
Het pijltje moet , na uitzoomen, in het midden van het scherm blijven en de kaart moet meerijden.
Re: Vraag over kaarten app "OsmAnd"
Bedankt !
Hier volg ik geen navigatie route maar rij ik op het stippelijntje naar Noor 2
Bij navigeren zoomt hij in op de kaart.
Ik wil dan uitzoomen en navigeren op een grote overzichtskaart. Daar loopt het mis.
Het wijzigen van de instellingen helpt soms maar die wijziging vergeet hij.
Hier volg ik geen navigatie route maar rij ik op het stippelijntje naar Noor 2
Bij navigeren zoomt hij in op de kaart.
Ik wil dan uitzoomen en navigeren op een grote overzichtskaart. Daar loopt het mis.
Het wijzigen van de instellingen helpt soms maar die wijziging vergeet hij.
Groeten Kampo
Re: Vraag over kaarten app "OsmAnd"
In en uitzoomen moet je met de + en - aan de rechter onderhoek doen. Inzoomen met de vingers werkt kort maar gaat steeds weer terug naar de oorspronkelijke stand.
Re: Vraag over kaarten app "OsmAnd"
Gebruik ook Osmand, heeft héél véél optie,s en als je die allemaal benut moet je wel een snelle tablet hebben en wat rekenruimte (ram) openlaten. Verder is het een van de meest complete programma's. Hoewel... met internet wat steeds goedkoper word gebruik ik ook gewoon Google Maps . Voordeel is dat ie altijd up-to-date is met weg-opbrekingen en omleidingen en niet te vergeten file en ongevallen.
Re: Vraag over kaarten app "OsmAnd"
Om simpel te navigeren kan je beter een gewone GPS kopen.
Voor mij dan met een groot scherm en met live verkeers informatie.
Dat is simpel en werkt goed.
Als je dat éénmaal ingevuld hebt dan kan je bovenop een tablet met OsmAnd, Maps.me of vergelijkbaar gaan gebruiken. Het scherm is groter en laat toe van een beter overzicht te hebben.
Ook kan je daar de details vinden die op een gewone GPS ontbreken.
Je moet wel wat oefenen en over voldoende harsens beschikken om het allemaal te verwerken
Voor mij dan met een groot scherm en met live verkeers informatie.
Dat is simpel en werkt goed.
Als je dat éénmaal ingevuld hebt dan kan je bovenop een tablet met OsmAnd, Maps.me of vergelijkbaar gaan gebruiken. Het scherm is groter en laat toe van een beter overzicht te hebben.
Ook kan je daar de details vinden die op een gewone GPS ontbreken.
Je moet wel wat oefenen en over voldoende harsens beschikken om het allemaal te verwerken
Groeten Kampo
- BenzWestfalia
- Berichten: 41
- Lid geworden op: wo 07 sep 2022, 14:39
- Locatie: 8Karspelen
Re: Vraag over kaarten app "OsmAnd"
Mawm,
Als ik door de reacties het bos nog zie, wil je OSM gebruiken voor wandelen dan wel fietsen.
Doen wij ook. Auto navigeren we op TomTom o.i.d.
Voor het wandel/fiets gebruik maak ik de routes op de PC of tablet. Lekker op een.groot scherm. De route zet ik vervolgens in mijn cloud, en als we op pad gaan pak ik de route van de cloud naar de smartphone.
Het is ff prutsen in den beginne, maar al doende leert men.
Groetnis,
AB
Als ik door de reacties het bos nog zie, wil je OSM gebruiken voor wandelen dan wel fietsen.
Doen wij ook. Auto navigeren we op TomTom o.i.d.
Voor het wandel/fiets gebruik maak ik de routes op de PC of tablet. Lekker op een.groot scherm. De route zet ik vervolgens in mijn cloud, en als we op pad gaan pak ik de route van de cloud naar de smartphone.
Het is ff prutsen in den beginne, maar al doende leert men.
Groetnis,
AB
Re: Vraag over kaarten app "OsmAnd"
[/quote]
Probeer eens Organic Maps. Is feitelijk de oude maps.me
[/quote]
Deze Organic maps heeft wel een heel groot nadeel, volgens hun website:
Bookmarks export and import in KML/KMZ formats (GPX is planned)
Zoals een ander ( BenzWestfalia ) ook al bescheef, het is erg eenvoudig om eigen data zoals een route (trail) toe te voegen.
Een extra overlay van voor jou handige zaken toe te voegen. Wij hebben bv in Nederland in het profiel fiets een overlay zitten van alle fietsknooppunten.
Erg makkelijk, in het profiel Vrachtauto (wat we voor de camper gebruiken) zit een overlay Camperplaatsen/Campings.
Voor ons ook erg handig, als we eens een geo-cache doen, vanuit C:GEO deze communiceren onderling ook.
(Kan je van de officieele Groudspeak apps niet zeggen)
OSMand(+) gebruiken wij al jaren, vooral de verschillende profielen zijn erg handig, zowel als voetganger, fietser.
Uiteraard ook in de 4wielers word deze als navi nodig is gebruikt.
De traagheid kan ik niet onderschrijven. Wat waarschijnlijk een groot verschil maakt is niet te grote kaarten offline op te slaan.
Bv Niet Duitsland ineens als 1 grote kaart, maar per Bundesland. en dan op deze manier uiteraard wel alle 16 binnen te halen.
Naar onze ervaring zijn de Google en consorten vooral door hun bijna alleen online bruikbaarheid juist erg traag en minder gedetaileerd.
Zeker op plekken met zelfs geen GPRS/HSDPAA dekking om de rest maar niet te vernoemen kun je aardig de verloren lopen. Dit dan nog buiten het graaien en registreren van en in jou data profiel
Het toevoegen van zo'n overlay hebben we met alternatieven voor OSMand(+) nog niet gevonden.
Onze 2cent.
Max
Probeer eens Organic Maps. Is feitelijk de oude maps.me
[/quote]
Deze Organic maps heeft wel een heel groot nadeel, volgens hun website:
Bookmarks export and import in KML/KMZ formats (GPX is planned)
Zoals een ander ( BenzWestfalia ) ook al bescheef, het is erg eenvoudig om eigen data zoals een route (trail) toe te voegen.
Een extra overlay van voor jou handige zaken toe te voegen. Wij hebben bv in Nederland in het profiel fiets een overlay zitten van alle fietsknooppunten.
Erg makkelijk, in het profiel Vrachtauto (wat we voor de camper gebruiken) zit een overlay Camperplaatsen/Campings.
Voor ons ook erg handig, als we eens een geo-cache doen, vanuit C:GEO deze communiceren onderling ook.
(Kan je van de officieele Groudspeak apps niet zeggen)
OSMand(+) gebruiken wij al jaren, vooral de verschillende profielen zijn erg handig, zowel als voetganger, fietser.
Uiteraard ook in de 4wielers word deze als navi nodig is gebruikt.
De traagheid kan ik niet onderschrijven. Wat waarschijnlijk een groot verschil maakt is niet te grote kaarten offline op te slaan.
Bv Niet Duitsland ineens als 1 grote kaart, maar per Bundesland. en dan op deze manier uiteraard wel alle 16 binnen te halen.
Naar onze ervaring zijn de Google en consorten vooral door hun bijna alleen online bruikbaarheid juist erg traag en minder gedetaileerd.
Zeker op plekken met zelfs geen GPRS/HSDPAA dekking om de rest maar niet te vernoemen kun je aardig de verloren lopen. Dit dan nog buiten het graaien en registreren van en in jou data profiel
Het toevoegen van zo'n overlay hebben we met alternatieven voor OSMand(+) nog niet gevonden.
Onze 2cent.
Max
- Marco Polo
- Berichten: 27452
- Lid geworden op: za 16 jun 2012, 22:30
- Locatie: Wageningen
Re: Vraag over kaarten app "OsmAnd"
Heel Zuid-Afrika rond genavigeerd met Google maps.
Offline kaarten downloaden als je WiFi hebt en je komt een heel eind
Offline kaarten downloaden als je WiFi hebt en je komt een heel eind
Re: Vraag over kaarten app "OsmAnd"
Een heel eind, maar de andere opgesomde punten blijven het grootste PUNTMarco Polo schreef: ↑zo 25 sep 2022, 11:28Heel Zuid-Afrika rond genavigeerd met Google maps.
Offline kaarten downloaden als je WiFi hebt en je komt een heel eind
Je kunt natuurlijk altijd geluk hebben.