Tarp ter vervanging luifel

Technische vragen en oplossingen.
Motor, chassis, carrosserie en apparatuur als koelkasten e.d.
Ruud Adam
Berichten: 2011
Lid geworden op: zo 15 mei 2011, 16:57
Locatie: Amsterdam

Re: Tarp ter vervanging luifel



Bericht door Ruud Adam »

Afbeelding

Zijn er ook mensen hier die dit soort materiaal als tarp gebruiken?
Groet, Ruud
Gebruikersavatar
DucatoDolf
Berichten: 3691
Lid geworden op: di 09 jun 2020, 22:50
Locatie: Rotterdam

Re: Tarp ter vervanging luifel



Bericht door DucatoDolf »

Dat deden wij voordat we een luifel op maat lieten maken. Gewoon met twee luif stokken, wat touwtjes en tiewraps. Werkt op zich prima. Maar...

Tarpen zijn vaak van polyester en wordt bloedheet in de zon. Ook komt er stiekem best veel zonlicht doorheen waardoor je gewoon verbrand als je je niet insmeert.
Gebruikersavatar
Lebowski
Berichten: 1475
Lid geworden op: vr 31 mei 2024, 12:40

Re: Tarp ter vervanging luifel



Bericht door Lebowski »

Dankzij het geniale idee van DucatoDolf heb ik ook de cassetteluifel verzaakt en komt er een aan twee zijden + boven de achterdeuren peesrails, waaraan de tarp bevestigt kan worden. De tarp wil ik van Flecktarn print laten maken, dan ben je zo goed als onzichtbaar als je de tarp op je bus doet, of schuin naar beneden laat hangen. Een luifel weegt voor mijn lengte bus 40kg en een paar alu peesrails maar een paar honderd gram en de luifel +- 3kg, en het gewicht van de alu stokken, zeg nog 2 kg alles tezamen. Dus 2x 2 meter lang in losse delen van een meter om de hoeken van steun te voorzien en dan per zijde twee scheerlijnen om het doek naar voren en naar buiten te trekken. Dat levert zo maar 35kg gewichtsvoordeel op, minder aerodynamische weerstand, minder opvallend eruitzien en je kan het doek links en rechts monteren.
.
.
Flecktarn.jpg
Flecktarn.jpg (93.48 KiB) 584 keer bekeken
Klik voor de samenvatting van mijn camperdroom, je gaat daarmee naar het eerste bericht van mijn bouwtopic. Dit bericht is altijd actueel en bevat de laatste stand der zaken.

Afbeelding MAN TGE 4x4 3.180 L4H3

https://www.youtube.com/@MAN_TGE_Cam
Gebruikersavatar
Bob Diesel
Berichten: 35722
Lid geworden op: do 15 sep 2005, 16:31
Locatie: limbabwe
Contacteer:

Re: Tarp ter vervanging luifel



Bericht door Bob Diesel »

DucatoDolf schreef:
di 03 mar 2026, 13:52
.

Tarpen zijn vaak van polyester en wordt bloedheet in de zon. Ook komt er stiekem best veel zonlicht doorheen waardoor je gewoon verbrand als je je niet insmeert.
Vraag Forumlid Going (Hank)

memberlist.php?mode=viewprofile&u=27514

of deze nog een stuk echt goed :!: schaduwdoek heeft
Dan heb je vd hitte geen last en ook niet van verbranding
Groetje's
Bob
Afbeelding

Reisverslagen ed
https://freubels-van-elly.jouwweb.nl

Today ,is Yesterday,s .Tomorrow
Gebruikersavatar
Going
Berichten: 3802
Lid geworden op: di 15 nov 2011, 19:14

Re: Tarp ter vervanging luifel



Bericht door Going »

Ik heb nog zandkleurig en groen 70% zon blok
Ook gebroken wit 90% zon blok
Bede 3,66m breed en €10,00 resp €12,00 per meter exc verzendkosten €9,00.
Origineel van Australisch Coolaroo.com
Ook 7 mm pees @ €0,50 per meter
BUPHO sunblockers gemaakt van Australisch schaduwdoek,
De lichtste en beste cabine zomer isolatie verkrijgbaar voor over 40 intregaal en fabrieks cabines.
Gebruikersavatar
beatrix18
Berichten: 5275
Lid geworden op: wo 20 sep 2006, 14:50

Re: Tarp ter vervanging luifel



Bericht door beatrix18 »

Nog even een vraag over de magneten:

Ik heb een kleinere versie (31 mm/8 kg)voor de tijdelijke montage van een flexibel zonnepaneel en verbaas me over hoe sterk dat spul is.(Maar niet sterk genoeg voor een windvlaagje op een luifel)

Te klein/te zwak schiet dus niet op, maar de genoemde 88 mm versie met 56 kg trekkracht zijn die nog, zonder schade aan het dunne blik, te verwijderen?

https://www.supermagnete.nl/magneetsyst ... BD-FTNG-88

Peter
VW T3, Mercedes 508, Mercedes Sprinter, Ford Nuggets, VW T6. Nu Ford Transit met: 3PMSF, AGM, LiFePO4, VRM(BLE, Lte-M), Solar, Android-auto-maat, Pressol jerrycan met tuit - 5 liter!


Pas geen oplossingen toe voordat je weet wat het probleem is (Leo B)

De ware vijand van de vredesduif is niet de adelaar van de trots, noch de gier van de hebzucht, maar de ooievaar (Hoss)
SjoerdBa
Berichten: 455
Lid geworden op: wo 13 nov 2024, 14:20
Locatie: West Friesland

Re: Tarp ter vervanging luifel



Bericht door SjoerdBa »

Beste Wispi, Wim,
Met zo’n 3.0 multijet heb je bijna zeker een best stevige auto. Is het niet de kortste klap hem via de RDW op te laten waarderen? Kun je er een 200kg luifel op kwijt. Ik heb een compacte Camper (kleine 6 mtr) met zo’n 3.0. Die mag volgens kenteken 3500 kg wegen. Van Fiat mag ie zelfs 6 ton voor z.n kiezen krijgen.
FF uitzoeken. Als jouw camper ruim 3500kg aan kan is het opwaarderen volgens mij niet ingewikkeld. Ik heb er wel wat over gelezen, maar ben niet ervaring deskundige.
Succes met je project, Sjoerd
Gebruikersavatar
WiSpi
Berichten: 1582
Lid geworden op: di 10 aug 2010, 18:09
Locatie: De Liemers

Re: Tarp ter vervanging luifel



Bericht door WiSpi »

Opwaarderen heb ik wel uitgezocht, maar blijkt haast onmogelijk. Dan moet ik langs een gespecialiseerd bedrijf in Ulft, die hun eigen merk veren plaatsen, enz. Maar als je suggesties hebt, hou ik mij aanbevolen (mag ook via een pb)
Wim

Camper: Buscamper / Ducato 250 / 2007 / 3.0 liter motor
Gebruikersavatar
Going
Berichten: 3802
Lid geworden op: di 15 nov 2011, 19:14

Re: Tarp ter vervanging luifel



Bericht door Going »

Dit was de luifel we zelf gemaakt hebben. Luifeldoek kwam van deWit. Het was genaaid in een etui waaraan een 7mm pees zodat het in de pees track paste. De sun block had een ritssluiting welke aan het luifeldoek bevestigdde.de voorkant van het luifeldoek zat in een 30x3 mm pijp. 2 tentstokken onder uiteinde. Lengte was 5 meter.
Bijlagen
IMG_20160202_172621.jpg
IMG_20160202_172621.jpg (509.03 KiB) 474 keer bekeken
BUPHO sunblockers gemaakt van Australisch schaduwdoek,
De lichtste en beste cabine zomer isolatie verkrijgbaar voor over 40 intregaal en fabrieks cabines.
Plaats reactie