CSV bestand aanpassen
CSV bestand aanpassen
In onderstaande afbeelding staan langs een route een aantal icoontjes.
Heb daarom eens het bestand CSV geopend. Daar staat een onjuiste GPS coördinaat.
De juiste GPS coördinaten zijn: 53.170294 en 5.416017
Ik heb dat gewijzigd en het bestand CSV weer opgeslagen.
Daarna met PoiLader de 2 bestandjes CSV en BMP samengevoegd tot een GPI bestand.
Ingeladen in mijn NAV.
Maar op de afbeelding van mijn NAV staan nu een heleboel Aldi's in de Noordzee.
Dus bij het opslaan van een CSV bestand gaat er waarschijnlijk iets fout.
Zijn er forumleden die weten hoe je een CSV bestand "correct" kunt wijzigen en opslaan ?
Nu weet ik dat de Aldi zich NIET bevindt waar het icoontje staat.Heb daarom eens het bestand CSV geopend. Daar staat een onjuiste GPS coördinaat.
De juiste GPS coördinaten zijn: 53.170294 en 5.416017
Ik heb dat gewijzigd en het bestand CSV weer opgeslagen.
Daarna met PoiLader de 2 bestandjes CSV en BMP samengevoegd tot een GPI bestand.
Ingeladen in mijn NAV.
Maar op de afbeelding van mijn NAV staan nu een heleboel Aldi's in de Noordzee.
Dus bij het opslaan van een CSV bestand gaat er waarschijnlijk iets fout.
Zijn er forumleden die weten hoe je een CSV bestand "correct" kunt wijzigen en opslaan ?
J A N
Adria Twin SP
Fiat Ducato 2.3 130 multijet
Garmin Camper 770-LMT-D
Adria Twin SP
Fiat Ducato 2.3 130 multijet
Garmin Camper 770-LMT-D
- Zwerfsteen
- Berichten: 11129
- Lid geworden op: za 17 jun 2006, 16:39
- Locatie: gemeente Albrandswaard
-
- Berichten: 1823
- Lid geworden op: zo 10 mei 2015, 23:26
Re: CSV bestand aanpassen
Geen punten maar comma's gebruiken? Of nog beter: Notepad++ gebruiken voor aanpassen, niet Excel
Re: CSV bestand aanpassen
5 of 6 decimalen maakt mss het verschil?
De hele notatie met deze decimalen vind ik maar niks..moet je eens proberen over te brengen op een kaart
De hele notatie met deze decimalen vind ik maar niks..moet je eens proberen over te brengen op een kaart
Re: CSV bestand aanpassen
Pwhoofdman,
Bedankt voor de tip.
Zal mij morgen eens verdiepen in Notepad++.
Bedankt voor de tip.
Zal mij morgen eens verdiepen in Notepad++.
J A N
Adria Twin SP
Fiat Ducato 2.3 130 multijet
Garmin Camper 770-LMT-D
Adria Twin SP
Fiat Ducato 2.3 130 multijet
Garmin Camper 770-LMT-D
- hurktoilet
- Berichten: 8260
- Lid geworden op: za 14 jan 2012, 12:59
- Contacteer:
Re: CSV bestand aanpassen
Dat lukt mijn garmin uitstekend, Google Maps lust die decimalen ook...
Peter (dankt zijn nick aan de Frankrijk-website die hij jarenlang had)
Twitter: @Camper_toerist
Twitter: @Camper_toerist
Re: CSV bestand aanpassen
Het probleem is inderdaad NIET excel gebruiken want die neemt de instellingen van je systeem/pc over en die zijn NL dus een comma voor decimalen waar de amerikanen een punt gebruiken. Bij opslaan van het bestand gaat het dan mis.
Overigens kan het ook prima met de simpele standaard notepad.
//Kees.
Overigens kan het ook prima met de simpele standaard notepad.
//Kees.
A good traveler has no fixed plans and is not intent on arriving. (Lao Tzu)
EuraMobil ProfilaRS 720EB
EuraMobil ProfilaRS 720EB
Re: CSV bestand aanpassen
Op de site van JaVaWa vind je waarschijnlijk alle GPS tools die je nodig hebt.
Succes.
Succes.
- rijschoollucassen
- Berichten: 3065
- Lid geworden op: zo 24 mar 2013, 13:45
- Locatie: Mook
- Contacteer:
Re: CSV bestand aanpassen
Ik heb zelf het poi bestand van campercontact met javawa aangepast naar gpx. Nu kan ik in basecamp de CP's zien. De eerste keer dat ik dat deed, heb ik Excel gebruikt, maar toen werden de lengte en breedte graden omgewisseld. Staat alles echt hopeloos verkeerd, zou Excel inderdaad de oorzaak kunnen zijn.
Meeste werk was overigens om de icoontjes te wijzigen. De laptop wil er niet meer dan ongeveer 700 tegelijk, terwijl campercontact ruim 33000 CP's heeft.
Jaap
Meeste werk was overigens om de icoontjes te wijzigen. De laptop wil er niet meer dan ongeveer 700 tegelijk, terwijl campercontact ruim 33000 CP's heeft.
Jaap
Besmet met het campervirus met een Mercedes Vito Marco Polo, daarna een Ducato Burstner T605 en nu een Adria Coral S 690 SC. Onze reisfilmpjes staan op YouTube, Jaap en Trijntje on tour.
Re: CSV bestand aanpassen
Dat (de getalnotatie) valt eenvoudig aan te passen in de regio-instellingen in het controlpanel.TestCase schreef: ↑zo 26 jul 2020, 19:45Het probleem is inderdaad NIET excel gebruiken want die neemt de instellingen van je systeem/pc over en die zijn NL dus een comma voor decimalen waar de amerikanen een punt gebruiken. Bij opslaan van het bestand gaat het dan mis.
Overigens kan het ook prima met de simpele standaard notepad.
//Kees.
Re: CSV bestand aanpassen
Dat klopt maar wanneer je dan weer excel gebruikt voor Europese doeleinden moet je weer terug en heen en weer, je blijft aan de gang. Eigenlijk is Excel ook helemaal niet noodzakelijk voor gps bestanden in csv formaat.
//Kees.
//Kees.
A good traveler has no fixed plans and is not intent on arriving. (Lao Tzu)
EuraMobil ProfilaRS 720EB
EuraMobil ProfilaRS 720EB
Re: CSV bestand aanpassen
Het kan afzonderlijk. Ik ben voor mijn werk gewend de decimale punt te gebruiken ipv de komma, en heb het zo ingesteld dat alleen dat anders is. Dus gewoon Europese datum en geld notatie, maar wel de decimale punt.
Re: CSV bestand aanpassen
Maar niet zélf op een échte kaart!hurktoilet schreef: ↑zo 26 jul 2020, 19:21Dat lukt mijn garmin uitstekend, Google Maps lust die decimalen ook...
Maar ja, wie doet dát nog..
Re: CSV bestand aanpassen
Ik heb dat nog wel gedaan (35 jr geleden), zelfs op een rollend en stampend zeilscheepje van 11 m bij windkracht 10 - en dat valt dan niet mee!Janpinz schreef: ↑zo 26 jul 2020, 22:02Maar niet zélf op een échte kaart!hurktoilet schreef: ↑zo 26 jul 2020, 19:21Dat lukt mijn garmin uitstekend, Google Maps lust die decimalen ook...
Maar ja, wie doet dát nog..